BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W PODRÓŻY. Dlaczego dopasowanie fotelika do samochodu jest ważne? Na co należy zwrócić uwagę?

Leave a comment
Bez kategorii
Processed with VSCO with a5 preset

Jako przyszli rodzice doskonale wiemy jak bardzo istotny dla bezpieczeństwa podczas podróży jest wybór fotelika  dla  naszego dziecka. Nie bez powodu nasz wybór padł na fotelik NUNA REBL PLUS .  Poza wysokim komfortem ma on zapewnić najwyższy poziom ochrony, jaki będziemy mogli zapewnić naszemu synkowi podczas podróży.
1

Firma Nuna jest jedną z tych, która bezwzględnie pod każdym kątem broni się sama swom produktem.
Produkty, które posiada spełniają najwyższe wymagania zarówno pod względem jakości, komfortu, designu, jak i BEZPIECZEŃSTWA naszego maluszka.

Poza zwróceniem uwagi na wyniki testów bezpieczeństwa, głęboko do serca wzięliśmy również odpowiednie dopasowanie fotelika do auta. Dlaczego jest to tak bardzo istotne i na co należy zwrócić uwagę podczas montażu? Każdy fotelik posiada inną konstrukcję, inne kąty pochylenia siedziska. W samochodzie natomiast są różne pochylenia kanap oraz konstrukcja podłogi do podparcia nogi fotelika. Zdarza się, że w miejscu podłogi jest np. schowek z pokrywą wykonaną z cienkiego tworzywa, co uniemożliwia podparcie nogi fotelika. Nie każdy samochód posiada również system ISOFIX. Fotelik po zamontowaniu powinien solidnie przylegać do kanapy samochodu. Odpowiedni montaż ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy naszego maleństwa.

W każdym sklepie, w którym można zakupić fotelik firmy Nuna obecnie znajduje się ekspert, który pomoże zamontować go w aucie. My zdecydowaliśmy się na zasięgnięcie rady od takiego eksperta.  Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji i z ręką na sercu polecamy Wam korzystanie z takiej oferty. Dzięki otrzymanym radom dowiedzieliśmy się na co zwracać uwagę i w jaki sposób odpowiednio korzystać z fotelika.

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset
Dlaczego zdecydowaliśmy się na NUNA REBL PLUS?
Oto najważniejsze cechy fotelika, które należy wymienić:
-obrotowe siedziko 360stopni, które usprawnia usadzanie dziecka, jednocześnie umożliwiając jazdę w bezpiecznej pozycji tyłem do kierunku jazdy (nawet do 4 roku życia)

Processed with VSCO with a5 preset
-zagłówek z możliwością 7-stopniowej regulacji wysokości i pasów oraz 7-stopniowa regulacja odchylenia siedziska w trybie przodem i tyłem do kierunku jazdy

Processed with VSCO with a5 preset
– system ISOFIX z 9 stopniami wysunięcia (zielone wskaźniki umieszczone na nodze stabilizującej i na zaczepach ISOFIX informują o poprawnym montażu). Dzięki niemu fotelik montuje się w szybki sposób i nie ma potrzeby zapinania go pasami bezpieczeństwa, co jest również bardzo wygodne,

Processed with VSCO with a5 preset

 

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset
-NAJWIĘKSZA DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO PODRÓŻUJĄCEGO DZIECKA- elastyczne plastikowe komponenty oraz stalowa rama zapewniają wyjątkową ochronę. O najwyższy poziom bezpeczeństwa podczas uderzenia dbają pianka memory tailor tech (która dostosowuje się do główki dziecka), wyjmowana wkładka redukująca dla niemowląt

Processed with VSCO with a5 preset

oraz system ochrony bocznej SIP z pianką absorbującą energię EPS

Processed with VSCO with a5 preset

Dodatkowo rama antyrotacyjna minimalizuje przemieszczenie fotelika podczas wypadku, a strefa zgniotu wewntąrz nogi stablizującej pochłania uderzenie i minimalizuje siłę skierowaną na dziecko.  W przypadku stłuczki noga fotelika automatycznie wysunie się stabilizując go.

Processed with VSCO with a5 preset
Dodatkowe plusy to:
– system wentylacji w siedzisku, który dba o komfort jazdy i zapewnia świeżość dziecku, zwłaszcza w ciepłe dni

Processed with VSCO with a5 preset
– wygodne kieszonki na uchwyty od pasów wewnętrznych,
– w zestawie otrzymujemy dwie tapicerki-zimową oraz letnią, które można prać w pralce.
Jesteśmy przekonani, że wybór tego fotelika był najlepszy. Decydując się na zakup krok po kroku dowiadywaliśmy się o wszystkich jego zaletach. Fotelik jest jedyny w swoim rodzaju.

Processed with VSCO with a5 preset

Samochód jest środkiem transportu,z którego korzystamy najczęściej wożąc swoje dzieci. Pamiętajmy o tym, że nawet najlepszy i najdroższy produkt nie zapewni dziecku bezpieczeństwa, jeśli nie będzie użytkowany we właściwy sposób!!

Wybrany przez nas fotelik znajdziecie TU
Zachęcamy również do zaobserwowania firmy NUNA na facebooku: https://www.facebook.com/NunaPL/
oraz instagramie: https://www.instagram.com/nuna_pl/

The Author

Ewa i Ania- bliźniaczki. Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, to wszystko inne będzie na swoim :). Cieszymy się, że znalazłaś/łeś się na naszym blogu ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *