Jak zostałam oszukana

komentarze 2
Bez kategorii / featured
IMG_5109

Jak zostałam oszukana – przestroga dla innych .
Pewnie większość dziewczyn kojarzy portal Vinted. Same sprzedałyśmy już tam kilka ubrań, ale też kupowałyśmy i nigdy nie było z tym żadnego problemu.  Kilka tygodni temu jedna z nas znalazła na Vinted strój kąpielowy (oczywiście nowy z metkami) i taak się spodobał, że trzeba było go mieć. Napisałam do dziewczyny czy strój jest aktualny, dostałam odpowiedź, że tak. Opis sprzedawczyni, zdjęcie profilowe ( z dzieckiem na rękach), wszystko przedstawione tak, aby wzbudzać zaufanie ( i wzbudziło 😉 ). Po krótkiej wymianie zdań, zdecydowałam się zrobić szybki przelew (Pani nie wysyłała za pobraniem). Zostałam zapewniona o wysyłce jeszcze tego samego dnia. Gdy strój nie doszedł, na drugi dzień zapytałam, czy został wysłany i oczywiście dostałam odpowiedź, że tak a wieczorem otrzymam numer przesyłki. Oczywiście od tamtej pory nie mam ANI WIADOMOŚCI od sprzedającej, ani STROJU KĄPIELOWEGO, ANI 100  ZŁ! Otrzymałam też kilka wiadomości od innych dziewczyn, które zostały oszukane przez tą samą Panią.
Zastanawiam się ile jeszcze dziewczyn bezkarnie udało się jej w to „wrobić”?
Z jednej strony jestem wściekła, z drugiej strony jest to smutne, że człowiek nie ma sumienia, żeby zrobić coś takiego drugiemu człowiekowi. Przecież wiemy jak jest – przy zarobkach w naszym kraju, niektóre z nas muszą odkładać pieniądze przez dłuższy czas, aby coś sobie kupić.

 

Czy ktoś z Was też stał się ofiarą oszustwa przez internet? Co zrobiliście w takiej sytuacji?

W tym wpisie nie chodzi  nam o odradzanie kupowania na Vinted (same dalej to robimy), ale o to aby robić to z rozsądkiem i rozwagą i jeżeli jest możliwość to zawsze lepiej wybrać wysyłkę z płatnością przy odbiorze.

The Author

Ewa i Ania- bliźniaczki. Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, to wszystko inne będzie na swoim :). Cieszymy się, że znalazłaś/łeś się na naszym blogu ;-).

2 Comments

 1. Oszustwo says

  Ja też zostałam oszukana na stronie vinted. Znalazlam tam oryginalne buty, więc napisałam o wymianę „zlodziejka” szybko odpisała że chętnie sie wymieni za 3 moje rzeczy. Okej stwierdziłam oryginalne buty beda kosztowaly co 3 moje ciuchy. Ja paczkę wysłałam. Ale butów nie dostałam. Po czym odzew innych dziewczyn pod zdjęciem butów ze one też się zamieniły dokładnie za te same buty (pomyślałam O nie! Gośka zapomnij o butach i o ciuchach). Było nas około 30osob oszukanych na te same buty. Dużo by opowiadać o tej „pani”. Sprawę zgłosiłam oczywiście na policję. Policja wszczęła poszukiwania i postępowanie sprawę zgłosiłam tylko ja. Pani twierdziła że ktoś wysyłał rzeczy na adres jej babci a ona starsza więc nie wiedziała o co chodzi o odbierala. Sprawa skończyła się tak że kobieta się wszystkiego wyparwyparla, ale dla świętego spokoju oddała mi 250zl bo tyle byl y warte moje rzeczy. Krótko to straciłam ale nadal mam vinted i z niego korzystam. Pozdrawiam

  • Bliźniaczki Laskowskie says

   To przykre, że ludzie tak się zachowują.. 🙁 . Ale cieszymy się, że udało się coś z tym zrobić!
   pozdrawiamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *